Barma VJ


We invite you to the One world film club's documentary film.Barmský VJ / Anders Østergaard / Norsko, Švédsko, Dánsko, Velká Británie / 2008 / 55 min. / titulky

Zveme Vás na promítání Jednoho světa. Dokument o nelehké situaci v Barmě snímá očima mladého aktivisty nedemokratické dění nejen tzv. šafránové revoluce, ale především celé země, její nedávnou historii i současnost. 

Barmský aktivista vystupující pod pseudonymem Joshua tvoří spolu s dalšími novináři skupinu Democratic Voice of Burma. Jejím posláním je pořizovat video- a audiosvědectví z krutých zásahů vojenské junty proti civilnímu obyvatelstvu v Barmě. Cenné záznamy pak odesílá do svobodných západních médií, jejichž prostřednictvím se zbytek světa dozvídá o tom, co se ve skutečnosti v této zemi děje. Skupina zanícených poloprofesionálních reportérů, denně riskujících život, tak supluje demokratickou úlohu nezávislých médií, která v Barmě zatím nemají své místo. V září roku 2007 se Joshuovi a jeho kolegům podařilo natočit a sestříhat cenné záběry z tzv. šafránové revoluce – demonstrací, které rozpoutali buddhističtí mniši, k nimž se připojila velká část obyvatel Barmy nespokojených s politickou situací v zemi. Reportáže ukazující surové potlačení nenásilných protestů tehdy odvysílala asi všechna světová média. Dokument režiséra Anderse Østergaarda ukazuje, jak důležité místo mají v boji o svobodu nezávislá média.

Těšíme se v úterý v Boudě!


Recommend
Sdílet na Facebooku
Doporučit známému
Vytisknou článek
Other news
... go to news
iKrumlov.cz on facebook